PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Dla mediów

» Start » Dla mediów

Konferencja "Wakacje już niedługo jeszcze bezpieczniejsze"
26.05.2015

Nowy kształt Dyrektywy unijnej w sprawie zorganizowanych podróży, wakacji i wycieczek zwiększy poziom ochrony klientów. Natomiast o zwiększenie komfortu wypoczynku dla najmłodszych branża turystyczna zabiega już od dawna.

Polska Izba Turystyki zaprasza na konferencję prasową poświęconą zagadnieniu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Podczas spotkania z udziałem prezesa Izby Pawła Niewiadomskiego poruszone zostaną dwa kluczowe dla bezpieczeństwa turystów zagadnienia:

1. Najnowszy, ostateczny projekt Dyrektywy w sprawie zorganizowanych podróży, wakacji i wycieczek, który będzie implementowany na gruncie prawa polskiego i zmieni warunki działalności sporej części uczestników rynku. Podczas konferencji omówione zostaną najważniejsze zmiany, które będą konsekwencją wprowadzenia nowych przepisów.

2. Bezpieczeństwo turystyki dzieci i młodzieży – w związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomnimy najważniejsze zasady, o których powinniśmy pamiętać wysyłając najmłodszych na wakacje. Ponadto, przedstawimy najważniejsze aspekty trwających obecnie prac legislacyjnych, które nie pozostaną bez wpływu na kształt rynku turystyki młodzieżowej.


Konferencja prasowa odbędzie się 28 maja (czwartek) o godz. 11 w siedzibie Polskiej Izby Turystyki przy ul. Krakowskie Przedmieście 64/7 w Warszawie.

Konferencja odybwa się pod patronatem Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej