PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Biuro Wykonawcze PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Media

» Start » Media
 • Zwyczaje urlopowe Polaków. „Zagraniczne wakacje Polaków 2019” oraz prognoza na zimę 2020 - egzotyka
  16.11.2019 Media

  Turcja, Egipt i Tunezja zadomowiły się w czołówce ulubionych kierunków wakacyjnych. Grecja wciąż na pierwszym miejscu, ale przez cały sezon musiała toczyć bój o prymat z drugą na podium Turcją. Ceny w tym roku nieco wyższe, na co wpływ miał wzrost rezerwacji 5- i 4-gwiazdkowych hoteli, oczywiście z dominującym all inclusive.
  Jeśli chodzi o wyjazdy na ferie 2020 – egzotyka cieszy się coraz większą popularnością, to już ponad 17% wyjazdów zimowych. Do najpopularniejszych kierunków dalekich należą Tajlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malediwy, rośnie też zainteresowanie Chinami czy Kubą.
  Przedstawiamy Państwu kolejną rozszerzoną edycję corocznego raportu Polskiej Izby Turystyki „Zagraniczne wakacje Polaków”, skąd dowiedzieć się można wszystkiego o wakacyjnych (i nie tylko) zwyczajach urlopowych Polaków.

 • Eric Drésin Sekretarzem Generalnym ECTAA
  01.10.2019 Media

  Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ma przyjemność poinformować o objęciu przez Erica Drésina stanowiska Sekretarza Generalnego ECTAA. W tej roli Drésin będzie kierował organizacją o ugruntowanej pozycji, reprezentującą 80 tys. przedstawicieli europejskiego przemysłu turystycznego.

 • Klienci Neckermanna wracają planowo do kraju dzięki zabezpieczeniom
  28.09.2019 Media

  Polska Izba Turystyki z niepokojem obserwuje działania zagranicznych hotelarzy wobec klientów Biura Podróży Neckermann Polska pozostających poza granicami kraju w chwili ogłoszenia przez biuro niewypłacalności. Traktowanie klientów jako „zakładników” w rozliczeniach między kontrahentami Izba uważa za bezprawne i nieetyczne.

 • To pierwszy sprawdzian skuteczności zabezpieczeń turystów na wypadek niewypłacalności organizatora
  25.09.2019 Media

  Dzisiaj Biuro Podróży Neckermann Polska poinformowało o złożeniu wniosku do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych w związku z niewypłacalnością biura. Jak czytamy w oświadczeniu Zarządu Neckermanna, bezpośrednim powodem tych działań jest ogłoszenie 23 września 2019 r. upadłości Thomasa Cooka, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu dzisiejszym upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100% udziałów w Neckermann Polska. Mimo potwierdzonej przez Zarząd stabilnej sytuacji finansowej firma-córka nie jest w stanie kontynuować działalności samodzielnie.

 • 36 upadłości linii lotniczych w ciągu 2 lat – pasażerowie wciąż bez ochrony
  11.09.2019 Media

  Francuska linia lotnicza Aigle Azur to najnowsza pozycja na długiej liście linii lotniczych, które zawiesiły swoją działalności. Tym razem poszkodowanych zostało ponad 13 000 podróżnych pozostawionych bez opieki oraz tysiące pasażerów, którzy zdążyli wykupić bilety – teraz bezwartościowe. To kolejny dowód na brak właściwej ochrony konsumentów na wypadek upadłości czy zawieszenia działalności przez linie lotnicze.

 • ECTAA oskarża IATA o stosowanie praktyk monopolistycznych
  27.05.2019 Media

  W piątek 24 maja 2019 r. Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) złożyła do europejskiego organu ochrony konkurencji skargę na Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) za naruszenie art. 101 i 102 Traktatu UE. Działanie to podjęto po latach negocjacji, które miały na celu modernizację programu dystrybucji biletów lotniczych i uczynienia go bardziej partnerskim.

 • 119. półroczne spotkanie delegatów ECTAA odbędzie się w Łodzi
  23.05.2019 Media

  Łódź będzie gospodarzem półrocznego spotkania Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA), które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Dwudniowe spotkanie będzie miało miejsce w hotelu Vienna House Andel's Łódź, który mieści się w kompleksie kulturalno-handlowym Manufaktury.

 • Strajk pracowników kontroli ruchu lotniczego we Włoszech uderzy w tysiące pasażerów
  11.01.2019 Media

  Rok 2019 zaczął się pechowo dla podróżnych. Pierwszy ogólnokrajowy strajk włoskich pracowników kontroli ruchu powietrznego (ATC), który zaplanowany jest na dziś po południu, to zły zwiastun dla pasażerów na nowy rok.

 • Zaliczki w turystyce – Trybunał potwierdził konieczność wyliczania „marży prognozowanej”
  20.12.2018 Media

  W dniu 19.12.2018 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok dotyczący opodatkowania zaliczek w turystyce przez biura podróży (sprawa C-422/17, szef Krajowej Administracji Skarbowej przeciwko Skarpa Travel sp. z o.o. w Krakowie). Wniosek o wydanie orzeczenia w tej sprawie w trybie prejudycjalnym złożył w lipcu ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny.

 • Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA
  07.12.2018 Media

  Kolejne półroczne spotkanie Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi.

1 2 3 4 5 6 7 »