PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Pomorski

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Pomorski

Spotkanie Świąteczne Pomorskiego Oddziału PIT
19.12.2016

15 grudnia 2016 r. w Hotelu Scandic w Gdańsku na Świątecznym Spotkaniu spotkali się członkowie Oddziału Pomorskiego Polskiej Izby Turystyki.

Wigilia Oddziału Pomorskiego zgromadziła w sumie ok. 45 osób, w tym Członków Honorowych PIT i zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Paweł Niewiadomski, prezes PIT, Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zarząd Gdańskiej Organizacji Turystycznej – Lukas Wysocki i Anna Klajna, osoby bezpośrednio współpracujące z branżą turystyczną z Pomorskiego. Urzędu Marszałkowskiego: Katarzyna Olczyk i Magdalena Węgrowicz z Biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania kończącego się 2016 roku. W ocenie prezesa Oddziału Remigiusza Drożdża był to bardzo dobry sezon dla pomorskiej branży turystycznej. Sam punkt Informacji Turystycznej w Gdańsku mieszczący się w siedzibie oddziału odwiedziło w lipcu i sierpniu ponad 5500 turystów, głównie z zagranicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane przez oddział (realizowane przez Mecenasa Adwokata , nauczyciela akademickiego AWFiS w Gdańsku Maksymiliana Paśko) spotkania szkoleniowe m. in. w Ustce i Gdańsku dotyczące problematyki ochrony danych osobowych oraz problemów prawnych w turystyce.

W wypowiedziach gości i członków PIT pojawiły się obawy związane z wprowadzonym niedawno turystycznym funduszem gwarancyjnym oraz z implementacją nowej Dyrektywy UE w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych z 2015 r.

Nie zabrakło oczywiście życzeń świątecznych i noworocznych, kolęd, dzielenia się opłatkiem oraz tradycyjnego świątecznego poczęstunku.

Na koniec odbyło się ciekawe spotkanie z podróżnikiem, pilotem turystycznym specjalizującym się w turystyce do Skandynawi Robertem Dominiakiem. Zaprezentował on piękne zimowe i letnie zdjęcia związane tematycznie z dwoma porami roku w: Skandynawii oraz prezentujące wyjazd „maluchem” Fiat 126p na Nordkap w zimie.