PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Podlaski

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Podlaski
Piknik bez granic1Piknik bez granic2Piknik bez granic3

Odbył się "Piknik bez granic" w Augustowie
05.05.2017

Transgraniczna majówka na Kanale Augustowskim przyciągnęła fanów kajakarstwa, biegania i jazdy konnej. Impreza odbyła się w partnerstwie z Podlaskim Oddziałem Polskiej Izby Turystyki.

W sobotę kilkadziesiąt osób uczestniczyło w wydarzeniu "Z biegiem Kanału Augustowskiego". Pokonywali trasę pieszo, rowerem i kajakiem. Impreza cieszyła się powodzeniem zarówno wśród dorosłych jaki i dzieci - najmłodsza uczestniczka "Z biegiem Kanału Augustowskiego" miała siedem miesięcy.

- Chcemy aby szlak od Biebrzy do Niemna stał się marką turystyczną znaną nie tylko w naszym województwie i w okolicy, ale również w skali krajowej i międzynarodowej. Trwająca majówka ma wypromować Kanał Augustowski – podkreślał Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk w Studzienicznej.

„Piknik bez granic” to wydarzenie promujące markę turystyczną „Kanał Augustowski” w jej transgranicznym kontekście: uruchomienie sezonowego, bezwizowego (dot. części obwodu grodzieńskiego) polsko-białoruskiego przejścia granicznego „Rudawka-Lesnaja” oraz rozszerzenie statusu przejścia z wodnego na wodne i pieszo-rowerowe. Transgraniczna majówka na Kanale Augustowskim Studzieniczna – Augustów 28 kwietnia – 3 maja 2017 r.

W piątek 28 kwietnia br. na przejściu granicznym „Rudawka-Lesnaja” odbyła się się uroczysta inauguracja sezonu turystycznego na Kanale Augustowskim Otwarcie sezonu poprzedziło podpisanie Porozumienia o współpracy między regionami – Województwem Podlaskim i Obwodem Grodzieńskim, przez Jerzego Leszczyńskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego i Włodzimierza Krawcowa, Gubernatora Obwodu Grodzieńskiego.

Uczestnicy wydarzenia mieli do wyboru

- spływ kajakowy na odcinku ze Śluzy Gorczyca do Śluzy Przewięź (ok. 10 km);

- rajd rowerowy na odcinku Augustów – Studzieniczna: rajd rowerowy odbędzie się odcinkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo;

- rajd konny na odcinku Augustów – Studzieniczna;

- rajd pieszy i biegi na odcinku Augustów – Studzieniczna (ok.12 km).

Spływ kajakowy odbył się pod opieką Agnieszki Zyzało, prezes Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki.