PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Mazowiecki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Mazowiecki
MPW1MPW2MPW3MPW4

PIT zwiedza Muzeum Polskiej Wódki
23.07.2018

Ponad 50 organizatorów turystyki przyjazdowej Polskiej Izby Turystyki zwiedzało Muzeum Polskiej Wódki, które mieści się na terenie rewitalizowanego Centrum Praskiego Koneser w Warszawie.

Zwiedzanie rozpoczęło się od powitalnego drinka i prezentacji muzeum i Konesera w Barze Akademii Wódki, miejscu, gdzie odwiedzający mają okazję zapoznać się z różnymi gatunki wódek i gdzie odbywają się warsztaty edukacyjne poświęcone zasadom serwowania wódki i łączenia jej z potrawami. Część muzealna została podzielona tematycznie. Zapełniają je interaktywne ekspozycje, opowiadające historię rozwoju technologii wytwarzania wódki na przestrzeni wieków. Ciekawostką jest podłoga wykonana z beczkowych klepek czy bogata kolekcja butelek, etykiet i plakatów.

W starej sali kinowej członkowie PIT obejrzeli bardzo dobrze zrobiony film o przemyśle wódczanym, którego tłem są historie dawnych pracowników wytwórni.

Okazało się, że polska wódka (podobnie jak cognac czy whisky) wpisana została na listę chronionych oznaczeń geograficznych. Do muzeum mają wstęp nie tylko osoby dorosłe, ale równie niepełnoletni (pod opieką dorosłych). Istnieje również możliwość zwiedzania nocnego (po wcześniejszym uzgodnieniu), jak również organizacji wszelkich imprez okolicznościowych.

Na terenie muzeum działa, bistro WuWu, czynne całą dobę, bar ¾, i restauracja Zoni oraz sklep z wódkami. Z muzealnego lobby przejść można do pijalni czekolady E. Wedel.

Obiekt zachwyca aranżacją wnętrz. Jest to miejsce bardzo klimatyczne i warte odwiedzenia.