PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Łódzki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Łódzki
study tour Łódzkiego Oddziału PIT (1)study tour Łódzkiego Oddziału PIT (2)study tour Łódzkiego Oddziału PIT (3)

Nadmorskie study tour Łódzkiego Oddziału PIT
14.06.2017

W pierwszy weekend czerwca członkowie Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki mieli możliwość zapoznać się z atrakcjami Ustronia Morskiego i okolic. Na zaproszenie Ewy, Wiktora i Adama Wlazłych z Biura Podróży Pa-Co-Tour z Pabianic, przedstawiciele biur gościli w Ośrodku Wypoczynkowym "EVA" w Ustroniu Morskim.

Już pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu odwiedzili wspaniałe Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy. Na powierzchni 5,5 ha można tutaj znaleźć blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyce i stylistyce - ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. W piątek udało się także wygospodarować czas na popołudniowy spacer brzegiem morza i wieczorne ognisko z gospodarzami.

W sobotę grupa zwiedziła wspólnie z przewodnikiem Kołobrzeg - poznała historię kołobrzeskiego herbu, katedry z pochyłymi kolumnami i jedynym w Polsce gotyckim kandelabrem o wysokości 4 metrów(!), zapoznała się także z historią rozwoju uzdrowiska Kołobrzeg i jego naturalnymi bogactwami, a na zakończenie wizyty popłynęła w rejs statkiem. Sobota była bardzo intensywnym czasem - po południu uczestnicy study tour udali się do drugiej części ogrodów w Dobrzycy - Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym (o powierzchni 1 ha) i 20-metrową wieżą widokową. Grupie przyszło niejeden raz sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie i korzystania z mapy. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na relaks - korzystanie z atrakcji ustrońskiego aquaparku Helios - oraz rybną ucztę dla podniebienia.

Niedzielna pogoda nie była już tak łaskawa jak w dwa poprzednie dni - deszcz pozwolił jeszcze tylko odwiedzić latarnię morską w Gąskach - trzecią pod względem wielkości na polskim wybrzeżu i uczestnicy wyjazdu wyruszyli w drogę powrotną do Łodzi.

PIT Oddział Łodzki raz jeszcze chce gorąco podziękować właścicielom ośrodka "EVA" za ich wspaniałą gościnę oraz przygotowanie bogatego programu pobytu.

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/PolskaIzbaTurystykiOddzialLodzki/photos/?tab=album&album_id=1342260252556469