PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Łódzki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Łódzki
PIT spotkanie z komisją Expo 2022 - 1PIT spotkanie z komisją Expo 2022 - 3PIT spotkanie z komisją Expo 2022 - 2

PIT udzieliła wsparcia dla Expo 2022 w Łodzi
11.04.2017

W minionym tygodniu (w dniach 03-07.04.2017r.) w Polsce przebywała delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) Bureau International des Expositions (BIE) oceniająca polską kandydaturę do organizacji EXPO 2022 Łódź Polska.

Członkowie misji ewaluacyjnej przebywali w Warszawie i oczywiście Łodzi. Podczas pobytu spotkali się z przedstawicielami władz centralnych i lokalnych, przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi. Obejrzeli także tereny przeznaczone pod organizację Expo oraz wysłuchali wielu wystąpień dotyczących zagadnień związanych z organizacją wystawy.

W związku z wizytą delegaci Polska Izba Turystyki miała okazję uczestniczyć w dwóch spotkaniach.

We wtorek 04.04.2017r. przedstawiciele Łódzkiego Oddziału PIT: Sekretarz Joanna Sawiuk i Dyrektor Jan Różalski wzięli udział w roboczym spotkaniu dla organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i izb gospodarczych, które miało na celu zapoznanie nas z zagadnieniami dotyczącymi organizacji wystawy w Łodzi.

W piątek 07.04,2017r. odbyło się spotkanie z delegacją Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) i władzami Łodzi w którym uczestniczyli z ramienia PIT i jej Łódzkiego Oddziału: Paweł Niewiadomski - Prezes PIT, Joanna Sawiuk - Sekretarz Oddziału i Jan Różalski - Dyrektor Oddziału. Na czele osób z Urzędu Miasta przybyłych na spotkanie stała Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Spotkanie z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz Łodzi oraz stowarzyszeniami i izbami gospodarczymi odbyło się w Art_Inkubator / Fabryka Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3 (w zrewitalizowanych dawnych magazynach dawnej fabryki K.W. Scheiblera). Obecność silnej reprezentacji środowiska turystycznego: Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki, Łódzka Organizacja Turystyczna, Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi było wyrazem jednoznacznego poparcia dla organizacji wydarzenia w Łodzi przez naszą branżę.

"Polska Izba Turystyki wyraża swoje ogromne poparcie dla idei organizacji Expo 2022 na terenie Łodzi. Ponieważ nasza organizacja reprezentuje interesy polskiej branży turystycznej, jesteśmy zachwyceni perspektywą goszczenia w Łodzi Wystawy Światowej. Gdyby takie wydarzenie miało miejsce w naszym mieście, niosłoby ze sobą ogromne szanse dla turystyki. Łódź nie jest może kierunkiem pierwszego wyboru dla turysty krajowego i zagranicznego, ale w ciągu ostatnich kilku lat niesamowicie się rozwinęła i stała się doskonałą destynacją turystyczną. Przyjezdnych przyciąga jej unikalny post-industrialny charakter oraz innowacyjny sposób przywrócenia Centrum miasta jego mieszkańcom." - mówił m.in. w swoim wystąpieniu Prezes PIT Paweł Niewiadomski.

Z ogromną nadzieją czekamy na decyzję Międzynarodowego Biura Wystaw, która zapadnie już w listopadzie. Polska Izba Turystyki wspiera projekt i trzyma kciuki za jej powodzenie.