PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Łódzki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Łódzki

Study tour na Białoruś - relacja
11.04.2017

W dniach 24-26.03.2016r Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki wspólnie ze Stowarzyszeniem "Białoruski Dom" zorganizowała wyjazd studyjny na Białoruś, w którym wzięło udział 46 osób. Aż 30 osób biorących udział w wyjeździe było przedstawicielami branży turystycznej i reprezentowało 17 podmiotów z całej Polski.

Autobus wyruszył późnym wieczorem (23.03.2017r.) z Łodzi i po zabraniu części osób z Warszawy dotarł do Brześcia wczesnym porankiem w piątek. Podczas wyjazdu grupa miała okazję zwiedzić:

Brześć (Twierdza Brzeska + objazd miasta),

Kobryń (grób rodzinny Mickiewiczów),

Baranowicze (cerkiew prawosławna "Pokrowy"),

Nieśwież (zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów + kościół pw. Świętego Ducha, XVI w.),

Mińsk (Trajeckaje Pradmieście, Górne Miasto, Plac Zwycięstwa, Plac Niepodległości - Kościół Św. Szymona i Św. Heleny, Dom Rządu - Parlament),

Mir (zamek).

W piątek uczestnicy study tour odwiedzili gospodarstwo agroturystyki "Świat pszczół", na terenie którego czynnie uczestniczyli w obrzędzie "Gukanne wiasny" (Przywoływanie wiosny). Była to świetna okazja do nauka pieśni i tańców białoruskich. Pobyt w gospodarstwie zakończyła biesiada z tradycyjną białoruską kuchnią i muzyką na żywo. W sobotę w Mińsku na zaproszenie Zespołu "Kupalinka" grupa wzięła udział w koncercie "Spotkanie Przyjaciół", który odbył się w Białoruskiej Filharmonii Narodowej, wieczór zakończył się uroczystym bankietem.

Ponadto uczestnicy study tour mieli okazję do spotkania z przedstawicielami branży turystycznej Mińska (BelAgroTravel, Centrum Informacji Turystycznej Mińska) oraz Białoruskim Związkiem Branży Turystycznej.

Prócz poznania atrakcji turystycznych Białorusi grupa miała okazję dowiedzieć się wiele na temat turystyki medycznej na Białorusi.

Partnerami wyjazdu byli: TU Europa oraz VOX Polska

Wyjazd nie mógłby się odbyć również bez wsparcia Ambasady Białorusi w Polsce, firmie BelAgro Travel z Mińska, Zespołu "Kupalinka", Narodowej Filharmonii Białorusi oraz Białoruskiemu Związkowi Branży Turystycznej. Organizatorzy dziękują bardzo za okazane wsparcie i współpracę.