PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Łódzki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Łódzki
Wigilia Oddziału Łódzkiego 2016/1Wigilia Oddziału Łódzkiego 2016/2Wigilia Oddziału Łódzkiego 2016/3

X Wigilia Łódzkiej Branży Turystycznej
16.12.2016

12 grudnia br. odbyła się X Wigilia Branży Turystycznej w Łodzi. We wnętrzach Restauracji Anatewka w Łodzi przy wigilijnych stołach spotkali się Członkowie Łódzkiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Tradycyjnie na początku spotkania uroczyste życzenia dla całej branży turystycznej złożyli gospodarze Wigilii: Andrzej Kołłątaj - Prezes PIT Oddział Łódzki i Artur Matiaszczyk- Wiceprezes ROTWŁ oraz goście Paweł Niewiadomski - Prezes PIT i Marcin Młynarczyk - Dyrektor Kancelarii Marszałka Województwa Łódzkiego, który zabrała głos w imieniu Pana Marszałka Witolda Stępnia.

Gospodarze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od Witosława Madeja Przewodniczącego Rady Chorągwi i od harcerzy z Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Aleksandra Kamińskiego. Nie zabrakło również księdza Roberta Arndta, duszpasterza łódzkiej branży turystycznej, który odczytał fragment Pisma Świętego i złożył wszystkim życzenia.

Tradycyjnie podczas spotkania nie zabrakło czasu na dzielenie się opłatkiem i indywidualne życzenia. Świąteczne potrawy, które zapewniła Restauracja Anatewka wszystkim smakowały, ponieważ na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: śledzi, karpia, pierogów, kapusty z grochem, czy makiełek, sernika i kompotu z suszu. Tradycją wigilii stało się już wspólne kolędowanie, które ułatwiły rozdane śpiewniki. Spotkanie również wzbogaciły występ na żywo skrzypaczki i gitarzysty.

Największą "niespodzianką" spotkania było oczywiście przybycie Św. Mikołaja. Uczestnicy po wykonaniu zadań wymyślonych przez przybysza otrzymali prezenty. Wigilia upłynęła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki uczestnikom, którzy bardzo licznie przybyli, łącznie w wigilii wzięło udział ponad 70 osób.