PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

Praktyczny poradnik dla przedsiębiorcy branży turystycznej. Tarcza 1.0. i nowe rozwiązania tarczy 2.0. – wideoczat
17.04.2020

Zapraszamy na kolejny wideoczat Polskiej Izby Turystyki poświęcony zastosowaniu w praktyce rozwiązań Tarczy Antykryzysowej 1.0, a także proponowanych rozwiązań Tarczy 2.0. Webinar poprowadzi mec. Anna Stokłosa, ekspert ds. prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych.

Wideoczat PIT #4
Praktyczny poradnik dla przedsiębiorcy – pracodawcy branży turystycznej. Tarcza 1.0. i nowe rozwiązania tarczy 2.0. – krok po kroku 

Wtorek, 21 kwietnia 2020 r., godz. 15.00

W ramach uchwalonego już przez Sejm pakietu działań osłonowych – tzw. Tarczy Antykryzysowej, firmy z branży turystycznej mogą skorzystać z instrumentów umożliwiających przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, ubieganie się o różne formy wsparcia finansowego. Tarcza 2.0 przewiduje rozszerzenie kręgu przedsiębiorców uprawnionych do skorzystania z 3-miesięcznych „wakacji składkowych” o płatników zgłaszających do ubezpieczenia do 49 osób. Jak w praktyce skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia – wyjaśni prowadząca webinar mec. Anna Stokłosa.

Webinar zaplanowany jest w dwóch częściach:

Część 1, godz. 15:00 – 16:00
I. DOFINANSOWANIA I POŻYCZKA DLA PRZEDSIEBIORCÓW BRANŻY TURYSTYCZNEJ PO ZMIANACH W TARCZY 2.0. -– ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE 

1. Tarcza Antykryzysowa – dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGSP i FP po zmianach w Tarczy 2.0. 2. Tarcza Antykryzysowa – dofinansowanie prowadzenia działalności gospodarczej ( wysokość świadczenia, warunki formalne)
3. Tarcza Antykryzysowa – świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, zatrudnionych na umowę zlecenie i umowę o dzieło (wysokość, warunki formalne, opodatkowanie i składkowanie) 4. Mikropożyczka dla mikroprzedsiębiorcy po zmianach w Tarczy 2.0. (warunki umorzenia, dokumenty, termin)

Część 2, godz. 16:00 – 17:00
II. ZAKŁAD PRACY BRANŻY TURYSTYCZNEJ W CZASIE EPIDEMII: ZUS, ZASIŁEK OPIEKUŃCZY, PRACA ZDALNA, ZARZĄDZANIE NIEOBECNOŚCIĄ PRACOWNIKA

1. Zwolnienie ze składek ZUS po zmianach w Tarczy 2.0. (zwolnienie ze składek, odroczenie / rozłożeniena raty składek ZUS)
2. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodzica dziecka do 3, 8 i 18 roku życia oraz opiekuna osoby dorosłej z orzeczeniem o niepełnosprawności (wzór wniosku, wysokość, okres przysługiwania)
3. COVID-19 a obecność pracownika w pracy (urlop wypoczynkowy i urlop bezpłatny, przestój)
4. Kwarantanna (dokumenty, wynagrodzenie, dofinansowanie a kwarantanna i In.)
5. Specustawa - praca zdalna (możliwość powierzenia innej pracy, zapewnienie narzędzi niezbędnych do świadczenia pracy zdalnej, procedury RODO)
6. Tarcza antykryzysowa – badania profilaktyczne dla pracowników
7. Obowiązki sanitarne pracodawcy

Jak uczestniczyć w wideoczacie? 

1. W wideoczacie można aktywnie uczestniczyć za pośrednictwem platformy wideokonferencyjnej ZOOM (po zalogowaniu przez link aktywacyjny). W tym celu na adres: wideoczat4@pit.org.pl należy przesłać imię i nazwisko osoby, która będzie uczestniczyła w wideoczacie, nazwę firmy i pełnione w niej stanowisko. Na pół godziny przed rozpoczęciem webinaru na podany w zgłoszeniu adres mailowy zostanie przesłany link, dzięki któremu można będzie zalogować się na platformę.
Serdecznie zapraszam do wcześniejszego zalogowania się, aby punktualnie o 15:00 rozpoczęła się właściwa rozmowa. Przypominam, że link jest tylko dla Państwa użytku.

2. Transmisja webinaru dostępna będzie także w zamkniętej grupie na Facebooku PIT. Grupa nosi nazwę: Polska Izba Turystyki – Członkowie (Właściciele i Pracownicy) https://www.facebook.com/groups/PIT.CZLONKOWIE/. Dostęp do niej mają tylko członkowie PIT po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia - prośby o dołączenie do grupy (poprzez kliknięcie w przycisk „Dołącz do grupy”) i zaakceptowaniu go przez administratora. Warto to zrobić wcześniej, nie w ostatniej chwili przed wideoczatem.

Warto aktywnie włączyć się w wideoczat poprzez aplikację ZOOM. Oglądanie go na Facebooku nie pozwala na bezpośredni udział!

Zachęcamy do zadawania pytań!!! - Mec. Anna Stokłosa będzie odpowiadać w pierwszej kolejności na pytania zadane drogą mailową na adres wideoczat4@pit.org.pl (czekamy na nie do poniedziałku do godz.18.00).
- W drugiej kolejności odpowie na pytania zadawane przez aktywnych uczestników webinaru na ZOOM-ie. Zależy to oczywiście od możliwości czasowych i liczby przesłanych pytań.

Poniżej kilka technicznych wskazówek: 

1. Po zalogowaniu do ZOOM-a, proszę sprawdzić urządzenia audio-video
2. W czasie, kiedy Państwo nie zabierają głosu, proszę o wyłączenie mikrofonu, po poruszeniu myszką w lewym dolnym rogu ikona mikrofonu (mute).
3. Prosimy o podpisanie swojego zdjęcia poglądowego imieniem i nazwiskiem oraz nazwą firmy. W górnym prawym rogu znajdują się "...", po rozwinięciu menu przez polecenie "Rename" proszę o nadanie ujednoliconego podpisu Imię, Nazwisko (skrót literowy firmy) np. Anna Kowalska PIT
4. Proszę o zalogowanie się ok. g.14:30 (wyłączenie kamery i mikrofonu) oraz pełną gotowość ok. 14:45

Spotkanie będzie moderować Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki

Serdecznie zapraszam
Paweł Niewiadomski
Prezes Polskiej Izby Turystyki