PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty
 • Miejsce na wymianę wiedzy, dyskusje, szukanie rozwiązań - zapraszamy!
  26.03.2020 Komunikaty

 • Informacja bieżąca o antykryzysowych działaniach Izby
  16.03.2020 Komunikaty

  Szanowni Państwo

  Członkowie Polskiej Izby Turystyki

  Uczestnicy rynku turystycznego

  Sytuacja branży turystycznej z dnia na dzień – bez naszej winy - stała się dramatyczna. Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość naszych miejsc pracy. Lawinowo - z dnia na dzień, z godziny na godzinę, rosły problemy.

  Nie było czasu do stracenia. Na arenie międzynarodowej za pośrednictwem Europejskiego Związku Biur Podróży ECTAA podjęliśmy dialog z Komisją Europejską w zakresie uzyskania pomocy bezpośredniej dla branży turystycznej, natychmiastowego złagodzenia skutków Dyrektywy 2302/2015, jak i rozwiązań na przyszłość.

 • PIT wystosował pismo do Premiera RP w sprawie możliwych skutków COVID-19
  06.03.2020 Komunikaty


  Szanowny Panie Premierze,

  za pośrednictwem Pani Jadwigi Emilewicz, minister odpowiedzialnej za turystykę, przedkładam na Pana ręce apel o podjęcie działań zabezpieczających branżę turystyczną i jej klientów przed mogącymi wyniknąć dramatycznymi skutkami pojawienia się nowego wirusa wywołującego chorobę COVID-19.
  Niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do uspokojenia rynku turystycznego i zapewnienia mechanizmów ochrony branży i jej klientów w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się epidemii lub wystąpienia pandemii.

 • Działania kryzysowe podejmowane przez PIT w związku z pojawieniem się w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa
  04.03.2020 Komunikaty

  Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, pragniemy poinformować o kierunkach działań podejmowanych przez Polską Izbę Turystyki w sprawie obecnego kryzysu. Izba zwraca uwagę, że branża turystyczna jest jedną z najbardziej wrażliwych gałęzi gospodarki, w związku z czym bezwzględnie należy wystrzegać się paniki, działań nieprzemyślanych i niespójnego przekazu.

 • Sebastian Nasiłowski przewodniczacym Zespołu ds. Turystyki i Rekreacji Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP
  14.02.2020 Komunikaty

  Z inicjatywy Polskiej Izby Turystyki w dniu 13 lutego 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli branży turystycznej w ramach Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych I Średnich Przedsiębiorców. Wzięło w nim udział 7 przedstawicieli izb i samorządów turystycznych oraz reprezentant Biura Rzecznika - Mikołaj Kruczyński. W trakcie spotkania powołano Zespół ds. Turystyki i Rekreacji; przewodniczącym wybrany został Sebastian Nasiłowski, członek Prezydium Polskiej Izby Turystyki.

   

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 191 »