PIT - Polska Izba Turystyki

Kontakt dla mediów

Ewa Kubaczyk
Rzecznik Prasowy PIT

tel. 698 400 088
e-mail: rzecznik@pit.org.pl

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Dla mediów

» Start » Dla mediów
 • ECTAA oskarża IATA o stosowanie praktyk monopolistycznych
  27.05.2019 Dla mediów

  W piątek 24 maja 2019 r. Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) złożyła do europejskiego organu ochrony konkurencji skargę na Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) za naruszenie art. 101 i 102 Traktatu UE. Działanie to podjęto po latach negocjacji, które miały na celu modernizację programu dystrybucji biletów lotniczych i uczynienia go bardziej partnerskim.

 • 119. półroczne spotkanie delegatów ECTAA odbędzie się w Łodzi
  23.05.2019 Dla mediów

  Łódź będzie gospodarzem półrocznego spotkania Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA), które odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Dwudniowe spotkanie będzie miało miejsce w hotelu Vienna House Andel's Łódź, który mieści się w kompleksie kulturalno-handlowym Manufaktury.

 • Strajk pracowników kontroli ruchu lotniczego we Włoszech uderzy w tysiące pasażerów
  11.01.2019 Dla mediów

  Rok 2019 zaczął się pechowo dla podróżnych. Pierwszy ogólnokrajowy strajk włoskich pracowników kontroli ruchu powietrznego (ATC), który zaplanowany jest na dziś po południu, to zły zwiastun dla pasażerów na nowy rok.

 • Zaliczki w turystyce – Trybunał potwierdził konieczność wyliczania „marży prognozowanej”
  20.12.2018 Dla mediów

  W dniu 19.12.2018 r. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok dotyczący opodatkowania zaliczek w turystyce przez biura podróży (sprawa C-422/17, szef Krajowej Administracji Skarbowej przeciwko Skarpa Travel sp. z o.o. w Krakowie). Wniosek o wydanie orzeczenia w tej sprawie w trybie prejudycjalnym złożył w lipcu ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny.

 • Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA
  07.12.2018 Dla mediów

  Kolejne półroczne spotkanie Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi.

 • Kryształowy Globus dla Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej
  22.11.2018 Dla mediów

  PIT i MT Targi po raz kolejny wspólnie przyznały nagrodę Fair Play Polskiej Turystyki Kryształowy Globus. W tym roku trafiła ona do Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej. Nagrodę z rąk prezesa Pawła Niewiadomskiego i prezes Urszuli Potęgi odebrał wiceprezes Zarządu Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Aleksander Wierzba.

 • Linie lotnicze IATA jednostronnie zmieniają zasady współpracy z agentami
  09.11.2018 Dla mediów

  IATA przeprowadziła w dniach 30-31 pażdziernika w Genewie 41. PAConf-Passenger Agency Conference, na której zapadają decyzje w kwestii zasad Programu Agencji Pasażerskich, w ramach którego akredytowani agenci IATA mogą sprzedawać bilety lotnicze oraz raportować i rozliczać swoją sprzedaż. Pomimo silnej opozycji ze strony społeczności agencyjnej, Konferencja jednostronnie przyjęła dwie zasadnicze zmiany w przepisach, które znacząco osłabiają (i) konsultacje agentów dotyczące kryteriów akredytacji oraz (ii) zdolność pośredników do poszukiwania mediacji od niezależnego mediatora.

 • Zarządzanie podróżami służbowymi warto zlecić specjalistom - udział PIT w kampanii edukacyjno-informacyjnej
  25.09.2018 Dla mediów

  Podróże służbowe stanowią istotny element codziennego życia firmy, generują koszty i bezpośrednio wpływają na powodzenie podjętych przedsięwzięć. Ważne jest zatem, aby ich organizacja przebiegała bez zakłóceń, szybko i w rozsądnych kosztach.
  Niezależnie od wielkości firmy najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania wyspecjalizowanej firmie.

 • Podsumowanie sezonu letniego 2018 - konferencja PIT, 6 września 2018
  06.09.2018 Dla mediów

  Sezon wakacyjny 2018 to powrót Turcji na podium najpopularniejszych kierunków wakacyjnych zaraz za Grecją, wysoka dynamika Tunezji i kierunków bałkańskich oraz utrwalająca się tendencja do zakupów w ramach wczesnej rezerwacji, w połączeniu z wyjątkowo atrakcyjną ofertą last minute. Raport „Zagraniczne wakacje Polaków” oraz opracowanie „Wypoczynek dzieci i młodzieży” przybliżają tegoroczne trendy w zorganizowanych wyjazdach letnich Polaków.

 • Podróżni poszkodowani w Giżycku - Polska Izba Turystyki przypomina...
  10.08.2018 Dla mediów

  W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi skandalicznej sytuacji z Giżycka, gdzie nie doszło do realizacji zagranicznych wycieczek, których uczestnikami mieli być pracownicy 5 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i ich dzieci (poszkodowanych ok. 150 osób) Polska Izba Turystyki przypomina, iż tylko korzystanie z usług legalnie działającego organizatora, czy przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych, gwarantuje na wypadek jego niewypłacalności pokrycie kosztów kontynuacji imprezy, lub zwrot poniesionych wpłat za imprezę. Gwarantem jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

1 2 3 4 5 6 »