PIT - Polska Izba Turystyki

Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Wspierajmy się!

» Start » Wspierajmy się!
 • Tarcza 3.0 - zmiany w ZUS i podatkach. Na co bezpiecznie można wydatkować otrzymaną pomoc? Czy będzie opodatkowana?
  21.05.2020 Wspierajmy się!

  Zapraszamy na kolejny wideoczat Polskiej Izby Turystyki poświęcony zastosowaniu w praktyce rozwiązań Tarczy 3.0. Poprowadzą go: mec. Anna Stokłosa i Justyna Zając-Wysocka. PONIEDZIAŁEK, 25 MAJA, godz. 15:00 Transmisja na żywo webinaru dostępna będzie m.in. na Facebooku.

 • Termin składania sprawozdań finansowych do IATA przedłużony do 30 września
  19.05.2020 Wspierajmy się!

  Polska Izba Turystyki zwróciła się do IATA z prośbą o przedłużenie terminu składania sprawozdań finansowych. W tej sprawie do Izby zwracało się wielu członków – agentów IATA, zwracając uwagę na niemożność zrealizowania obowiązku sprawozdawczego w terminie do końca czerwca 2020 roku w związku z pandemią COVID-19. Odpowiadając na te głosy, PIT przekazał do IATA prośbę o przedłużenie terminu składania sprawozdań finansowych w roku budżetowym 2019 o 90 dni.  IATA przychyliła się do tej prośby - termin składania dokumentów zostaje przedłużony do 30 września 2020.

 • Europejska branża turystyczna apeluje o zniesienie ograniczeń w podróżowaniu po UE
  15.05.2020 Wspierajmy się!

  Sieć Europejskich Prywatnych Operatorów Turystycznych (NET), w skład której wchodzi ECTAA – Europejskie Stowarzyszenie Narodowych Związków Biur Podróży, wzywa kraje członkowskie do wdrożenia skoordynowanego podejścia zaproponowanego przez Komisję Europejską, zmierzającego do przywrócenia swobodnego przepływu osób. Zdaniem NET oznacza to, że kwarantanny na szczeblach krajowych stają się zbędne. NET wzywa też państwa członkowskie do przekazywania Komisji Europejskiej danych, które będą dostępne na stronie internetowej gromadzącej i mapującej praktyczne informacje dotyczące podróży i usług turystycznych. Strona ta powinna być uruchomiona niezwłocznie, co pozwoli na lepsze planowanie działania branży.

 • Komentarz ECTAA po rekomendacjach Komisji Europejskiej w sprawie otwarcia granic
  13.05.2020 Wspierajmy się!

  Komisja Europejska przedstawiła rekomendacje dla państw członkowskich w sprawie otwarcia granic wewnętrznych UE. ECTAA z zadowoleniem przyjmuje przyjęty przez Komisję Europejską kompleksowy pakiet zaleceń dla branży turystycznej, jednak z ubolewaniem stwierdza brak chęci przyjęcia na siebie przez Komisję roli lidera w podejmowaniu konkretnych działań.

 • Podróżujmy odpowiedzialnie i bezpiecznie
  12.05.2020 Wspierajmy się!

  Polska Organizacja Turystyczna zachęca by podróżować odpowiedzialnie i bezpiecznie. Opracowała „Dekalog bezpiecznego turysty”, który został zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 • Odmrażanie sektora turystycznego w Tunezji od 24 maja
  11.05.2020 Wspierajmy się!

  Tunezyjski Urząd ds. Turystyki przekazał informację o przebiegu epidemii COVID-19 w Tunezji. Wszystko wskazuje na to, że kraj ten panuje nad sytuacją, a liczba dziennych przypadków zakażenia wirusem spadła do minimum. Odmrażanie gospodarki rozpoczęło się 4 maja, turystyka ma znaleźć się w drugim etapie, który zaplanowany jest na 24 maja. Więcej informacji w informacji prasowej poniżej.

 • Dla kogo bony turystyczne 1000+
  11.05.2020 Wspierajmy się!

  Wprowadzenie bonu turystycznego 1000 plus, który miałby wesprzeć branżę poszkodowaną wskutek epidemii koronawirusa zapowiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Mówiła o nim w programie "Money. To się liczy". Bon turystyczny to projekt dotyczący wsparcia branży turystycznej krajowej. Będą mogli z niego skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie.

 • Termin odwołań do PFR - 18 maja
  11.05.2020 Wspierajmy się! Przekazujemy informację z Polskiego Funduszu Rozwoju, że data udostępnienia możliwości składania wniosków odwoławczych w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm zgodnie z regulaminem programu została ustalona na dzień 18 maja 2020 r. Dotyczy to firm, które otrzymały już subwencję, ale w kwocie niższej niż wnioskowana.
 • Europa się otwiera? Wskazówki poznamy już 13.05.2020 r.
  10.05.2020 Wspierajmy się! Komisja Europejska (European Commission/Komisja Europejska w Polsce) wyda 13.05.2020 r. wskazówki dla krajów członkowskich w sprawie bezpieczeństwa zdrowotnego w sektorze turystyki (zakwaterowanie, restauracje), w transporcie, a także w kwestii otwierania granic.
 • Propozycje wytycznych dot. wypoczynku dzieci przekazane do ministerstw
  08.05.2020 Wspierajmy się!

  Szanowni Państwo, informujemy iż w dniu dzisiejszym przedstawiliśmy propozycje wytycznych dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie kraju. Proponowane wytyczne oparte są na obecnie obowiązujących dokumentach dedykowanych dla przedszkoli, odwołują się również do wytycznych dla obiektów noclegowych i transportu autokarowego, uwzględniając specyfikę wypoczynku dzieci i młodzieży.

1 2 3 4 5 6 »