PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Oddział Łódzki

» Start » Aktualności » Aktualności z oddziałów » Oddział Łódzki

Theo wraca z nagrodą!
18.03.2009

Film turystyczno-reklamowy „Theo, wir fahr'n nach Łódź” zdobył II nagrodę w kategorii "Turystyka miejska" na odbywających się w Berlinie Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB.

Równorzędną drugą nagrodę zdobył film reklamujący Amsterdam "Eye on Amsterdam", a zwyciężyła produkcja opowiadająca o Kopenhadze. W konkursie udział wzięły 94 filmy z 43 krajów. Oceniało je 40-osobowe międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli ambasad, organizacji turystycznych i filmowców. To już druga nagroda dla Łodzi zdobyta na berlińskich targach. W ubiegłym roku bezapelacyjnym zwycięzcą był film "Łódź - miasto kultury".

Nie widziałeś filmy, zapraszamy do obejrzenia: http://www.fotograf.fm/theo/

Podczas tegorocznej - 43. już edycji targów - Łódź prezentowała swoje stoisko o powierzchni 30 m kw. w hali polskiej, w ramach stoiska narodowego, przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Było to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego oraz spółki „Centrum Hotele”.
Stoisko, na którego wystrój złożyło się: logo Łódź Europejska Stolicy Kultury 2016, zdjęcia miasta
i województwa oraz wizualizacja łódzkich hoteli zrzeszonych w „Centrum Hotele”, swoją obecnością zaszczycił burmistrz Berlina Klaus Wowereit.

Poza tradycyjnymi gadżetami reklamowymi i informatorami do zwiedzenia stoiska zachęcały dużye kolorowe papierowe torby z nazwą i dokładną lokalizacją, które pełnią rolę „drogowskazów”. Na tegorocznych berlińskich targach oprócz ogólnej prezentacji walorów turystycznych i kulturalnych Łodzi oraz regionu, szczególny nacisk położony został na promocję wielkich wydarzeń, które czekają nas w Łodzi tym roku – obchodów 65. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Ghetto, mistrzostw Europy koszykarzy oraz mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet.

źródło: www.cityoflodz.pl