PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności z branży

» Start » Aktualności » Aktualności z branży
Targi Otdych w Mińsku

Targi Otdych: Rynek białoruski jest dla nas ważny
11.04.2018

W Mińsku zakończyły się targi turystycznej Otdych 2018. Białorusinów do odwiedzenia naszego kraju zachęcały przygraniczne województwa – podlaskie i lubelskie, miasta oraz firmy turystyczne. Z silną reprezentacją na targach wystąpiła Polska Izba Turystyki.

21. Międzynarodowy Wiosenny Kiermasz Targi Turystyczne Wypoczynek 2018 trwały w stolicy Białorusi przez cztery dni, od 4 do 7 kwietnia, i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obecni na targach przedstawiciele biur podróży twierdzą, że odnotowują wzrost liczby turystów z Białorusi odwiedzających Polskę i są zainteresowani dalszym rozwojem tego typu kontaktów.

Dariusz Wojtal, Wiceprezes PIT, podkreślał, że polska turystyka potrzebuje bardziej aktywnej promocji na Białorusi. – Jako najbliższy sąsiad mamy szansę stać się liderem usług turystycznych w tym kraju. W naturalny sposób swoją ofertę kierują do Białorusinów regiony przygraniczne, ale turysta z tego kraju powinien być interesujący dla całej Polski. Dlatego należy pojawiać się na takich imprezach jak Otdych – dodał Wojtal.
Michał Chabros, chargé d'affaires Ambasady Polski w Mińsku, ma nadzieję, że dzięki targom polski biznes będzie miał lepsze możliwości rozwoju działalność na Białorusi, a Polska stanie się dla Białorusinów jeszcze bardziej rozpoznawalnym krajem pod względem turystyki.

Na stoisku Podlasia ogromną popularnością cieszyły się zioła oraz sadzonki świerków, które zostały przekazane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Suwałki. Na zwiedzających czekały również materiały promujące największe atrakcje turystyczne regionu, w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Kolejnym regionem prezentującym swoją ofertę w Mińsku było Lubelskie. - U nas specyfika jest trochę inna. Białoruski turysta na Lubelszczyźnie to przede wszystkim osoba, która tranzytem udaje się gdzieś dalej - w głąb Polski, za granicę na południe czy na zachód. My również staramy się robić wszystko, by te kilka godzin, czasem dłuższy czas spędzony u nas, zostały dobrze zapamiętane i zachęciły do ponownego przyjazdu - mówi Anna Kanak-Ruszewska z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej.