PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności z branży

» Start » Aktualności » Aktualności z branży

PIT obecny na Meetings Week
22.03.2018

Dzień czwarty Meetings Week Poland 2018 poświęcony był nowym regulacjom prawnym i finansowym dla organizatorów spotkań. Jako ekspert wystąpił Paweł Niewiadomski, prezes PIT, który przedstawił zmiany, jakie wprowadza w działalności przedsiębiorców – także z branży MICE – nowa ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

W trakcie wystąpienia prezes PIT przedstawił nowe definicje i pojęcia (np. podróżny, impreza turystyczna) oraz wyjaśniał które z imprez podlegają wyłączeniu z ustawy (w tym imprezy turystyczne i powiązane usługi turystyczne nabywane na podstawie umowy generalnej o organizowanie podróży służbowych). Podkreślił także, że każdy podmiot, sprzedający usługi czy organizujący eventy, przy spełnieniu określonych warunków może wejść w obszar działania ustawy, a co za tym idzie – stać się de facto organizatorem turystycznym. A to pociąga za sobą nowe obowiązki, np. związane z zabezpieczeniem finansowym czy obowiązkiem informacyjnym, które do tej pory postrzegane były jako typowe dla organizatorów turystyki.

W ramach panelu „Nowe regulacje w organizacji spotkań”, organizowanego 22 marca przez SKKP, mówiono także o nowych obowiązkach związanych z wdrożeniem RODO, aktualnych trendach obowiązujących organizatorów spotkań naukowo-medycznych oraz wyjaśniano kwestie split payment.