PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności z branży

» Start » Aktualności » Aktualności z branży

Bez wiz na Białoruś przez Mińsk
09.01.2017

Obywatele Polski mogą podróżować na Białoruś bez wizy, pod warunkiem że przekroczą granicę w porcie lotniczym w Mińsku i że pobyt nie potrwa dłużej niż pięć dni.

Prezydent Republiki Białorusi podpisał dekret o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli 80 krajów, w tym Polski – podało biuro prasowe Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z nowymi przepisami, bezwizowe przekroczenie granicy na okres pięciu dni możliwe będzie na lotnisku w Mińsku.Ułatwienia dotyczą obywateli krajów, które zdecydowały się na bilateralną współpracę w zakresie ruchu bezwizowego.

Aby skorzystać z możliwości zwolnienia z obowiązku wizowego należy posiadać ważny paszport lub inny dokument uprawniający do wyjazdu za granicę, odpowiednie środki finansowe (równowartość 20 euro lub więcej na każdy dzień pobytu) oraz ważne na terytorium Białorusi ubezpieczenie medyczne na sumę co najmniej 10 tysięcy euro.

Tryb bezwizowy nie dotyczy osób przylatujących do Mińska z Rosji, a także osób zamierzających odlecieć do Rosji z białoruskiej stolicy, ponieważ loty te są traktowane jako wewnętrzne i nie jest w ich przypadku prowadzona kontrola graniczna.

Dekret wejdzie w życie za miesiąc, czyli 9 lutego.