PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności

» Start » Aktualności

Szkoła Vistula zaprasza na konferencję "Międzykulturowa turystyka kulinarna pokoleń"
10.04.2019

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Międzykulturowa turystyka kulinarna pokoleń”, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2019 r. w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Celem konferencji jest przedstawienie wyników badań, analiza oraz oszacowanie szans i zagrożeń rozwoju turystyki kulinarnej w XXI wieku. Dyskusja w trakcie konferencji ma koncentrować się na potrzebach turystów, podaży ofert turystycznych, sposobach przygotowania produktu kulinarnego, działaniach marketingowych oraz metodach zarządzania produktem. Organizatorzy chcą położyć nacisk na międzynarodowy charakter turystyki kulinarnej zgodnie z tezą: „myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Turystyka kulinarna jest i powinna być atrakcją dla turystów odwiedzających określoną destynację. Ich zainteresowanie jest korzystne dla lokalnych społeczności i rozwoju regionów. Turystyka kulinarna jest też narzędziem promocji określonych miejsc i czynnikiem podtrzymującym żywą tradycję. By mogła się ona rozwijać potrzebna jest odpowiednie nastawienie współczesnego turysty i ludzi zamieszkujących potencjalnie atrakcyjne destynacje turystyczne.

Gościem specjalnym konferencji będzie dr Lucy Long, badaczka kultury kulinarnej, profesor Uniwersytetu stanowego w Ohio, członek Instytutu Smithsona.

Szczegóły organizacyjne są dostępne u Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Konferencji p.dominik@vistula.edu.pl