PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności

» Start » Aktualności

PIT objęła patronatem jubileuszową 25. edycję targów "Na styku kultur"
22.01.2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXV edycji Targów Turystycznych - Regiony Turystyczne „ NA STYKU KULTUR”, które odbędą się w dniach 22-24 marca 2019 roku w Łodzi. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu prawny następca Międzynarodowych Targów Łódzkich. Polska Izba Turystyki objęła jubileuszową edycję targów patronatem honorowym.

Partnerem targów jest województwo łódzkie a miastem partnerskich w tym roku zostało Giżycko. Zbieżność jubileuszy: dwudziestopięciolecia targów oraz stulecia województwa łódzkiego jest doskonałą okazją, aby wspólnie świętować te wydarzenia.

Targi Regiony Turystyczne to popularyzacja idei „styku kultur”, oznaczającej poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Genezą powstania wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście - w Łodzi - wielu kultur, ich wzajemne przenikanie i łączenie. Od lat specjalizuje się w promocji zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku turystycznego. To idealne miejsce do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, firmy czarterowe, sanatoria i obiekty SPA.

W tym roku szerzej prezentowane będą walory turystyki wodnej w Polsce. Organizatorzy zapraszają do udziału w targach firmy czarterowe, mariny, porty, przystanie, firmy organizujące spływy kajakowe, wyprawy na ryby oraz producentów i dystrybutorów sprzętu pływającego i wędkarskiego: łodzie wiosłowe i motorowe, kajaki, pontony, riby, rowery wodne, jachty żaglowe i motorowe. Także organizacje turystyczne, które kompleksowo mogą zaprezentować piękno żeglowania po akwenach, rzekach, kanałach i jeziorach.