PIT - Polska Izba Turystyki

 Aktualności

Newsletter


prosimy wpisać adres e-mail

 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Aktualności

» Start » Aktualności

Już w grudniu Światowa Konferencja Turystyki i Kultury w Stambule!
27.11.2018

Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce serdecznie zaprasza na 3. Światową Konferencję Turystyki i Kultury UNWTO/UNESCO. W dniach 3-5 grudnia w Stambule uczestnicy będą mogli być świadkami dalszego rozwoju partnerstwa pomiędzy turystyką, a przedstawicielami podmiotów i instytucji kulturalnych.

To już kolejna edycja tego wydarzenia, które ma zacieśniać współpracę między podmiotami nastawionymi na przyciąganie turystów. Jej celem jest zbudowanie modelu współpracy, który wzmocni rolę kultury oraz dziedzictwa w turystyce, będzie stanowić interesującą ofertę dla miłośników zwiedzania oraz podróży, ale też będzie uwzględniać zasady zrównoważonego rozwoju.

Mottem przewodnim tegorocznego spotkania jest hasło „Dla wspólnej korzyści”. Organizatorom zależy na promowaniu i integracji różnych kultur, tak aby te działania przynosiły korzyści wszystkim zaangażowanym społecznościom.
Tegoroczna edycja skupi się na technologiach oraz modelach zarządzania, na których skorzystają zarówno turyści, jak i lokalni mieszkańcy. Jednocześnie mają one również zabezpieczać kulturalne wartości i dziedzictwo danych państw. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także jak turystyka może pomóc w zwalczaniu ubóstwa, nierówności społecznych i wspierać trwały wzrost gospodarczy. 

Konferencja odbędzie się od 3 do 5 grudnia w Lütfi Kırdar International Convention and Exhibition Center w Stambule. Jest to niesamowita okazja do dyskusji nad możliwościami i wyzwaniami stojącymi przed turystyką kulturową.