PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

Bośnia i Hercegowina – od 19 października – pojazdy z Polski bez dodatkowej polisy „zielonej karty” - to dobra wiadomość dla turystów !
08.10.2020

Komisja Europejska notyfikowała członkostwo Biura Narodowego Bośni i Hercegowiny w Porozumieniu Wielostronnym. Oznacza to zniesienie obowiązku kontroli certyfikatów Zielonych Kart w odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych w tym kraju. Podobnie, zmotoryzowani z innych państw Porozumienia, w tym z Polski, mogą wjeżdżać do Bośni i Hercegowiny tylko z polską polisą pojazdu OC.

Notyfikacja nastąpiła w oparciu o decyzję Zgromadzenia Ogólnego Rady Biur z 13 czerwca 2019 r. Decyzja KE wchodzi w życie z dniem 19 października 2020 r.

Bośnia i Hercegowina jest 35 sygnatariuszem Porozumienia, które liczy sobie 36 państw (Andorę reprezentuje Biuro hiszpańskie).

- Przyjęcie Bośni i Hercegowiny do Porozumienia Wielostronnego oznacza m. in., że kierujący pojazdami zarejestrowanymi w Polsce, wybierając się do tego kraju, nie muszą już wyrabiać sobie Zielonej Karty i mogą legitymować się tylko polisą ubezpieczenia OC - wyjaśnia Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

 https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/item/106-bosnia-i-hercegowina-weszla-do-porozumienia-wielostronnego