PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

Pożegnanie Romualda Maćkowiaka - Członka Honorowego PIT
22.01.2018

Nieczęsto zdarza się nam w życiu spotkać ludzi bezgranicznie i bezinteresownie oddanych ciekawej pasji turystyki. Polskiej turystyki.

Romuald Maćkowiak był jednym z nich.

Hotelarz, żeglarz, gastronom, narciarz, taternik, przewodnik i turysta, przez 88 lat Romek dzielił swoje wielkie serce miłością do Polski i do rodziny jako ukochany syn, brat, mąż, tata i dziadek.

Od młodych lat w dyrekcji byłego Orbisu, kształcił kadrę turystyczna od Bałtyku po Tatry. Uczył piękna Polski i promował ojczystą turystykę poza granicami kraju.

Za zasługi dla Polski uznany za Honorowego Członka Polskiej Izby Turystyki, był laureatem prestiżowej nagrody Globus 1999, Instruktorem Polskiego Związku Narciarskiego, członkiem Polskiego Związku Żeglarskiego, zawodnikiem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, założycielem prężnej firmy turystycznej Cliff-Tour, inicjatorem powstania międzynarodowego portu lotniczego Olsztyn-Mazury, promotorem 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”.
Romek zawsze był wszechobecny; targi turystyczne, Polska, Niemcy, Francja, USA, Kanada i wiele innych krajów. W czasach kiedy słowo komórka było synonimem piwniczki lokatorskiej, na wypoczynek do ulubionego Buska Zdroju pakował własny telex, telefax, fotokopiarkę, maszynę do pisania i dwa aparaty telefoniczne. Zawsze chciał być w kontakcie z branżą i z rodziną. 

Tak wspominają go najbliżsi:

"Odszedł od nas w ciszy, otoczony najbliższymi, w mroźny styczniowy Dzień Dziadka. Tak jakby chciał podkreślić swoje oddanie tym dużo młodszym, na których zawsze stawiał. Trwa rodzinna debata czy teraz szusuje na Hali Goryczkowej, czy żegluje po Śniardwach, czy się wspina na Zawrat, czy gra gdzieś w piłkę z ukochanym wnukiem Robertem.

Gdziekolwiek by nie był, Romek zostawił po sobie niezapomniany ślad człowieka przepojonego pasją życia, pięknem świata, przyjaźnią dla bliskich i miłością do rodziny."

Cześć jego pamięci.

Zarząd Oddziału Pomorskiego
Polskiej Izby Turystyki
Sopot 22-01-2018