PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

25. targi TT Warsaw już za nami
25.11.2017

25. targi TT Warsaw już za nami Polska Izba Turystyki była jednym z partnerów i wystawców podczas 25. Jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2017.

Stoisko Polskiej Izby Turystyki w Pałacu Kultury i Nauki zorganizowane było w partnerstwie z firmą MerlinX, która nie tylko zapewniała pyszną kawę i napoje, ale również służyła doradztwem i informacjami o swojej ofercie. Wspólne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, było miejscem wielu spotkań i branżowych rozmów.

Polska Izba Turystyki brała aktywny udział zarówno w targach, jak też w wydarzeniach towarzyszących. Uroczyste otwarcie targów, które obyło się w Teatrze Studio było okazją do wielu wspomnień, życzeń z okazji jubileuszu oraz wręczenia nagród. Prezes MT Targi Polska Urszula Potęga odebrała z rąk prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego pamiątkową statuetkę oraz dyplom z okazji jubileuszu.

Sama izba została też doceniona jako wieloletni partner targów i organizacja, która miała swój udział w ich powstawaniu. Podczas otwarcia targów wspomniano i wyróżniono symbolicznymi dyplomami byłych prezesów Polskiej Izby Turystyki. Oprócz św. Pamięci Andrzeja Kozłowskiego, który odszedł rok temu, wśród byłych prezesów PIT znajdują się: Marian Kubicki, Alojzy Hamerski, Włodzimierz Sukiennik i Jan Korsak. Dwóch spośród nich: Marian Kubicki i Jan Korsak zaszczycili swą obecnością ceremonię otwarcia i odebrali nagrody z rąk prezesa Pawła Niewiadomskiego i prezes Urszuli Potęgi.

PITi MT Targi po raz kolejny wspólnie przyzna nagrodę Fair Play Polskiej Turystyki Kryształowy Globus. Podczas ceremonii otwarcia nagrodę odebrała dyrektor Biura Podróży Orlando Travel Agata Mueck.

Prezes PIT Paweł Niewiadomski pierwszego dnia targów wygłosił prezentację Prowadzisz biznes turystyczny? Nie pozwól, żeby zaskoczyły Cię nowe przepisy w 2018 roku. W jej trakcie wyjaśnił, co się zmienia w związku z przyjęciem nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów, którzy wzięli w nim licznie aktywny udział, zadając pytania i prosząc o interpretację poszczególnych zapisów projektu.

Paweł Niewiadomski zabierał też głos podczas debaty poświęconej ustawie, zorganizowanej przez portal Turystyka.rp.pl. Jak podkreślił Niewiadomski, PIT miała swój duży udział w procesie legislacyjnym, a wiele poprawek izby zostało przyjętych.

Następnego dnia targów odbyło się uroczyste posiedzenie Rady PIT, z udziałem prezes Urszuli Potęgi. Posiedzenie poświęcone było ono w dużej mierze zagadnieniom organizacyjnym związanym z funkcjonowaniem samej izby.

W kolejnej debacie portalu Turystyka.rp.pl, drugiego dnia targów, udział wziął wiceprezes PIT Andrzej Kindler. Rozmowa poświęcone była problemom turystyki krajowej i systemowi promocji turystycznej w Polsce.