PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty
60 lat PZM Travel60 lat PZM Travel

60-lecie PZM Travel
24.10.2017

Targi World Travel Show w Nadarzynie były okazją do obchodów jubileuszu 60-lecia działalności PZM Travel, jednego z członków założycieli Polskiej Izby Turystyki.

Podczas targów w Nadarzynie odbyła się konferencja poświęcona 60-leciu działalności PZM Travel. Zaproszeni goście zapoznali się z historią działalności firmy, były też gratulacje i życzenia od partnerów. PZM Travel działa na polskim rynku już od 1957 r., początkowo pod nazwą Biuro Turystyki Motorowej PZMot, zaś od od 1996 r. w obecnej formule prawnej PZM-Travel Sp.z o.o. Firma należy do Holdingu Polskiego Związku Motorowego.

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz firmy: Cezary Droszcz, prezes Polskiego Związku Motorowego Holdingu sp. z o.o., Stanisław Reterski, wiceprezes firmy odpowiedzialny za turystykę oraz Cezary Kasprowicz, prezes PZM Travel.

Podczas uroczystości Polską Izbę Turystyki reprezentowali: prezes Paweł Niewiadomski i Wiceprezes Dariusz Wojtal. Na ręce prezesa PZM Travel Cezarego Kasprowicz wręczyli okolicznościową statuetkę i dyplom od PIT. Z kolei Stanisław Reterski i Cezary Kasprowicz uhonorowali PIT okolicznościowym medalem 60-lecia PZM Travel.
Jak podkreślił Paweł Niewiadomski, PZM Travel jest jedną z firm, które zakładały 26 lat temu Polską Izbę Turystyki, a Cezary Kasprowicz jest od wielu lat aktywnym członkiem władz izby oraz jej mazowieckiego oddziału. 

Dzień wcześniej wiceprezesi PIT: Dariusz Wojtal i Grzgorz Chmielewski brali udział w uroczystej gali z okazji jubileuszu. Na uroczystą kolację, którą zorganizowano w Falentach, zaproszeni byli pracownicy oraz partnerzy PZM Travel. W trakcie wieczoru przedstawiclele jubilata wręczyli na ręce wiceprezesów PIT medal okolicznościowy dla PIT.

PZM Travel od 60 lat specjalizuje się w organizacji turystyki dla rodzin oraz dla osób podróżująch indywidualnie, także służbowo. Biuro zajmuje się obsługą turystów wyjeżdżających za granicę własnymi samochodami bądź motocyklami.

Pomaga w przygotowaniu podróży zagranicznej, informuje o różnicach w przepisach drogowych w poszczególnych krajach, wyposaża w dokumenty i winiety na zagraniczne autostrady. Jest członkiem międzynarodowej federacji FIA-AIT.

Biuro specjalizuje się w też organizacji wypoczynku na campingach, organizuje wyjazdy grupowa dla rodzin i przygotowuje trasy wycieczkowe dla grup camperowych. Biuro należy do FICC.org i jest sprzedawcą Karty CCI uprawniającej do zniżek na campingach w kraju i w Europie.

Umożliwia ponadto rezerwacje wycieczek na statkach, biletów na promy oraz noclegów w hotelach tranzytowych oraz w najważniejszych miastach.