PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

Zapraszamy na seminarium poświęcone RODO
10.10.2017

Polska Izba Turystyki zaprasza na seminarium poświęcone zmianom w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych z udziałem ekspertów z GIODO.

W dniu 27 kwietnia 2016 r. Parlament Europejski przyjął Rozporządzenia UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenia o danych osobowych). Zacznie ono obowiązywać bezpośrednio w krajowych porządkach prawnych od 25 maja 2018 r.

Nowe rozporządzenie (RODO) nakłada szereg nowych obowiązków na przedsiębiorców (administratorów oraz podmioty przetwarzające dane osobowe), za których niewykonanie grozić będzie dotkliwa kara finansowa (nawet do 20 000 000 euro lub 4% całkowitego rocznego światowego obrotu przedsiębiorcy z roku obrotowego poprzedzającego naruszenie). Udział w szkoleniu pozwoli na poznanie zasad przetwarzania danych osobowych wynikających z nowego Rozporządzenia UE, w tym nowych wymagań dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz kierunków i zakresu działań dostosowawczych.

Seminarium odbędzie się w dniu 20 października 2017 r. w godz. 10:00-12:00 w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie, podczas targów World Travel Show.

Zapraszamy przedstawicieli branży turystycznej do udziału w seminarium. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc bardzo prosimy o przesłanie zgłoszenia zawierającego następujące informacje:

- imię i nazwisko uczestnika

- nazwa firmy

- adres e-mail

mailem na adres: biuro@pit.org.pl do dnia 13 października 2017 r.

Seminarium organizowane jest nieodpłatnie.

Pozdrowienia,

Grzegorz Chmielewski

Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki