PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty

Powstanie Rada Programowa ds. Turystyki Biznesowej
24.08.2017

Trzeba wypracować nową formułę promocji turystyki biznesowej w Polsce – takie wnioski płyną ze spotkania przedstawicieli branży turystycznej z prezesem POT. Z ramienia PIT wziął w nim udział dr Andrzej Górski, wiceprezes Oddziału Mazowieckiego PIT oraz przedstawiciel Zespołu PIT ds. MICE.

23 sierpnia w siedzibie POT z Markiem Olszewskim spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń branżowych zainteresowanych turystyką biznesową, członkowie lokalnych convention bureaux oraz lokalnych organizacji turystycznych. Jednym z tematów spotkania było przyszłości Poland Convention Bureau, które ma zostać wyłączone ze struktur POT.

Podczas spotkania przedstawiciele branży podkreślali rolę, jaką odgrywa turystyka biznesowa w Polskiej gospodarce, prezentowali działania regionalnych convention bureaux i prezentowali rozwiązania promocyjne stosowane w innych krajach europejskich.

W związku ze zmianami planowanymi w POT, istnieje konieczność zorganizowania promocji turystyki biznesowej w Polsce na nowo, w oparciu o podmioty społeczne. Wypracowaniem nowej formuły pracy w tym zakresie ma zająć się powołana na spotkaniu Rada Programowa, która ma działać przez dwa lata. Inauguracyjne posiedzenie rady odbędzie się 15 września podczas Gali Ambasadorów Kongresów Polskich 2017.

Ustalono, że POT będzie nadal zajmowała się przemysłem spotkań, niezależnie od tego jak umiejscowiony będzie ten segment w strukturze organizacji.