PIT - Polska Izba Turystyki

 Komunikaty

Dla członków PIT

Login:

Hasło:

Wyszukiwanie

Nazwa:

Miasto:

Województwo:
 
Polska Izba Turystyki
Biuro Wykonawcze
Marszałkowska 9/15 lok. 29
00-626 Warszawa
tel. 22 826 55 36
fax. 22 826 55 36

 Komunikaty

» Start » Komunikaty
Konferencja prasowa PIT 2017 (1)Konferencja prasowa PIT 2017 (2)Konferencja prasowa PIT 2017 (3)

Konferencja prasowa Polskiej Izby Turystyki
19.05.2017

18 maja 2017 roku odbyła się konferencja prasowa Polskiej Izby Turystyki poświęcona tematom ważnym dla osób udających się na wypoczynek wakacyjny. Wydarzenie odbyło się w partnerstwie z UM woj. Mazowieckiego.

Celem konferencji prasowej było przekazanie opinii publicznej wiarygodnych informacji na temat stabilności finansowej na rynku turystyki wyjazdowej oraz przypomnienie, że od tego sezonu letniego klienci zostali objęci kolejnym filarem ochrony finansowej. W związku z tym nie ma żadnych podstaw do obaw przed podróżowaniem z organizatorami turystyki.

Konferencja przyciągnęła uwagę wielu dziennikarzy, a listę publikacji będących jej pokłosiem znaleźć można w dziale „Media o nas”. O zmianach w prawie, m.in. wprowadzeniu TFG i projekcie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych mówił prezes PIT Paweł Niewiadomski oraz Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UM woj. Mazowieckiego.

„Niedawno przez media przeleciała, mogąca wzbudzić zaniepokojenie turystów, fala informacji o zadłużeniu branży turystycznej, oparta na informacjach pochodzących z Krajowego Rejestru Długów. Dlatego dobrze, że Polska Izba Turystyki zorganizowała konferencję, wypuszczając mocny i spójny przekaz, że z branżą turystyczną nie jest źle i turyści nie muszą obawiać się wyjazdów zorganizowanych przez biura podróży.” – napisał o konferencji PIT portal branżowy Tur-info.pl

Podczas konferencji prasowej PIT zaprezentowane zostały również zasady bezpieczeństwa wypoczynku letniego dla najmłodszych. Małgorzata Karwat, członek Rady Naczelnej PIT przypomniała, że podstawowym obowiązkiem rodziców jest zweryfikowanie organizatora wypoczynku. Przypomniała też zmiany w prawie oświatowym dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży, wprowadzone w ubiegłym roku.

Prelegentem podczas konferencji był także Miłosz Krawczyk, twórca projektu „Turystyka bez barier” i wynalazca przełomowego pojazdu dla osób niepełnosprawnych. Zaprezentował założenia projektu mającego na celu ułatwienie podróżowania osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych. Podczas konferencji ogłoszono nawiązanie współpracy „Turystyki bez barier” z Polską Izbą Turystyki.